اصول تمرینات فوتبال ویژه سنین پایه

آخرین بروزرسانی: 1402/03/19
اصول تمرینات فوتبال ویژه سنین پایه

پیش نیاز ها

  • آشنایی با فوتبال، سابقه فعالیت در سنین پایه

مخاطبین هدف

  • مربیان فوتبال، مدیران آکادمی های فوتبال، مدیران باشگاهها، اولیا و...

فوتبال بعنوان یک ورزش خاص و پر هیجان، طرفداران بیشماری در سرتاسر دنیا دارد. بنحوی که جایگاه آن در دنیا، فراتر از یک ورزش است. بسیاری از کشورهای جهان به این ورزش بعنوان یک فرصت برای پیشبرد اهداف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی خود نگاه می‌کنند. به همین دلیل است که “فوتبال به سن، جنس، فرهنگ، جغرافیا و نژاد” محدود نمی‌شود. افراد در هر سن، نژاد، فرهنگ و جنسیت، فوتبال را دوست دارند. این حجم از علاقه باعث شده است تا بسیاری از کشورها برای رسیدن به موفقیت در این ورزش، برنامه‌ریزی‌های قابل ملاحظه‌ای داشته باشند.

بدون شک برای رسیدن به موفقیت در ورزش فوتبال، باید به ابعاد مختلف و مرتبط با این ورزش توجه کرد. بازیکنان، مربیان، مدیران و حتی والدین، رکن‌های حیاتی هستند که میزان دستیابی به اهداف و موفقیت را تعیین می‌کنند. هر کدام از این ارکان در بحث توسعه فوتبال نقش و تاثیرات خاص خود را دارد. با اینحال، بدیهی است که موفقیت در فوتبال، نگاه ویژه به فوتبال پایه را طلب می‌کند. این اعتقاد باعث شده است تا بسیاری از کشورهای جهان برنامه‌ریزی‌های اساسی با بودجه‌های چشمگیر را به فوتبال پایه و بحث استعدادیابی و استعدادپروری اختصاص دهند.

در بحث میزان دستیابی به اهداف، “مربی” نقش کلیدی را ایفا می‌کند. مربیان خصوصا در سنین پایه، بعنوان اصلی‌ترین رکن تعلیم بشمار می‌آیند. یک کودک فوتبالیست، به مربی خود بعنوان یک الگوی تمام عیار نگاه می‌کند. رفتار و گفتار او را با دقت می‌بیند و در بسیاری از موارد نیز تلاش می‌کند تا مشابه او باشد. بنابراین اهمیت این جایگاه ایجاب می‌کند تا یک مربی نه تنها دانش تخصصی قابل قبولی داشته باشد، بلکه در بحث‌های شخصیتی خود و همچنین در مقوله ویژگی‌های رفتاری فوتبال آموزان در سنین مختلف، اطلاعات خوبی داشته باشد و از آن‌ها در جهت تعلیم و شکوفاسازی استعدادها استفاده کند.

دوره طراحی تمرینات فوتبال پایه یکدوره عالی و کاربردی برای مربیان و علاقمندان به مربیگری در سطوح پایه محسوب می شود که توسط هلدینگ درمپکو با مدیریت دکتر محسن پاسبان بدنساز تیم های ملی و تدریس استاد مجید جلالی بصورت آنلاین برگزار می گردد.

برنامه درسی خالی است
آواتار کاربر
(0)
0 نظر
160 دانش آموزان
3 دورها
Main Content