تربیت مربی فانکشنال

آخرین بروزرسانی: 1402/03/18
تربیت مربی فانکشنال

پیش نیاز ها

  • داشتن سابقه ورزشی یا مربیگری در یکی از رشته های ورزشی

مخاطبین هدف

  • مربیان بدنسازی رشته های مختلف ورزشی، تمامی ورزشکاران و مربیان رشته های مختلف ورزشی، دانشجویان علوم ورزشی و پزشکی ورزشی، پزشکیاران، امدادگران ورزشی، فیزیوتراپ ها و...

تمرینات تناسب امروزی تا حد زیادی تحت‌تأثیر عصر طلایی بدنسازی هستند. به همین دلیل باشگاه‌های ورزشی امروزی پر از دستگاه‌های ورزشی هستند که همگی روی تمرین‌دادن عضلاتی خاص تمرکز دارند. تمرینات فانکشنال بیشتر از همه روی حرکات بدن تمرکز دارند.
در این تمرینات از وزن بدن برای تقویت بدن استفاده می‌شود و تمرین‌ها بر بهبود هماهنگی، ثبات و قدرت شما با توجه به وزن بدنتان تمرکز دارند.

در بسیاری از تمرین‌ها میان‌تنه تقویت می‌شود، اما هدف بیشتر بهبود عملکرد فیزیکی بدن است. در فانکشنال ترینینگ، میان‌تنه برای حافظت بهتر از سایر اندام‌ها (مثلا کمر) تقویت می‌شود.

هدف اصلی این تمرین‌ها بهبود عملکرد است. این تمرین‌ها به این ۳ روش عملکرد کلی بدن را بهبود می‌دهند:

  • ارتقای کارکردها و حرکات اندام‌های مختلف بدن؛
  • افزایش قدرت بدن برای انجام الگوهای حرکتی؛
  • افزایش عملکرد فیزیکی بدن.

فانکشنال ترینینگ اگر درست انجام شود، نقش بسزایی در زندگی روزمره‌ شما خواهد داشت. در واقع این تمرین‌ها بدن شما را برای داشتن زندگی سالم‌تر و بدون درد و ناراحتی آماده می‌کند. فرقی نمی‌کند که برای سلامت بدنی ورزش می‌کنید یا برای تناسب اندام و یا برای بهبود عملکرد ورزشی، چون به هر حال تمرینات فانکشنال بسیار مفیدند.

برنامه درسی خالی است
آواتار کاربر
(0)
0 نظر
70 دانش آموزان
4 دورها
مربی بدنساز تیم های ملی در 7 دوره المپیک و بازیهای آسیایی رئیس انجمن بدنسازی و تمرینات قدرتی ایران
Main Content