طراحی تمرینات بدنسازی فوتبال

آخرین بروزرسانی: 1402/03/19
طراحی تمرینات بدنسازی فوتبال

پیش نیاز ها

  • آشنایی با رشته فوتبال و علم تمرین

ویژه ها

  • تدریس دکتر مرتضی بهرامی نژاد بدنساز تیم های ملی در 7 دره المپیک و بازیهای آسیایی

مخاطبین هدف

  • مربیان فوتبال در رده های مختلف و تمامی سطوح- مربیان بدنساز فوتبال- دانشجویان علوم ورزشی

فوتبال ورزشی است که نیازمند استقامت، چالاکی، سرعت و مقدار زیادی قدرت پا برای موفقیت در آن هستید. هر فوتبالیستی باید تمرینات بدنسازی فوتبال را جدی بگیرد. واقعیت این است که تمرین با وزنه چیزی است که تقریباً برای هر ورزشکاری لازم است. به ویژه بازیکنان فوتبال. تمرینات قدرتی و بدنسازی مخصوص فوتبالیست‌ها کمی متفاوت است اما قطعا آن‌ها هم به بدنسازی نیاز دارند.

تمرینات هوازی، تمریناتی از نوع استقامت هستند که ضربان قلب و میزان تنفس فرد را در مدت زمان نسبتاً طولانی افزایش می دهند. تمرینات بی هوازی تمریناتی است که شامل دوره های کوتاهی از فعالیت شدید است.

تمرینات هوازی، تمریناتی از نوع استقامت است که در آن عضلات فرد به صورت ریتمیک و هماهنگ برای یک دوره پایدار حرکت می کنند. افراد از این تمرینات، به عنوان هوازی یاد می کنند زیرا برای تولید انرژی به اکسیژن نیاز دارند. تمرینات هوازی برای رساندن اکسیژن بیشتر به عضلات بدن، ضربان قلب و تنفس فرد را افزایش می دهد.

تمرینات بی هوازی به تمریناتی گفته می شود که شامل دوره های کوتاه و شدید فعالیت بدنی باشد. این تمرینات، بی هوازی هستند زیرا شامل افزایش جذب و انتقال اکسیژن نمی شوند. در طی ورزش های بی هوازی، بدن در غیاب اکسیژن ذخایر گلوکز را تجزیه کرده و منجر به تجمع اسید لاکتیک در عضلات می شود.

دوره طراحی تمرینات بدنسازی فوتبال (هوازی و بی هوازی) توسط  هلدینگ درمپکو با مدیریت دکتر محسن پاسبان بدنساز تیم های ملی و با تدریس دکتر مرتضی بهرامی نژاد رئیس انجمن بدنسازی و تمرینات قدرتی ایران بصورت آنلاین در جهت ارتقا سطح دانش مربیان فوتبال و مربیان بدنساز فوتبال برگزار می گردد.

برنامه درسی خالی است
آواتار کاربر
(0)
0 نظر
70 دانش آموزان
4 دورها
مربی بدنساز تیم های ملی در 7 دوره المپیک و بازیهای آسیایی رئیس انجمن بدنسازی و تمرینات قدرتی ایران
Main Content