طراحی تمرین در آب (ویژه سالمندان)

آخرین بروزرسانی: 1402/03/18
طراحی تمرین در آب (ویژه سالمندان)

پیش نیاز ها

  • آشنایی با آب

مخاطبین هدف

  • مربیان شنا، نجات غریق ها، مسئولین استخرها، مربیان حرکات اصلاحی، فیزیوتراپ ها، دانشجویان علوم ورزشی، مربیان رشته های مختلف بدنسازها و سایر علاقمندان به فعالیت در آب

اگر به دنبال یک روش جذاب و نو برای وزن کم کردن و تحرک هستید، بهتر است ورزش کردن در آب را امتحان کنید. انجام تمرینات ورزشی در آب روش فوق العاده برای افزایش استقامت قلبی عروقی، بهبود قدرت عضلانی، افزایش انعطاف پذیری بدن، افزایش گردش خون، بازسازی عضلات و کنترل وزن است. مهم نیست بدن شما چقدر آمادگی داشته باشد و یا در چه سن و سالی باشید. به هر حال ورزش در آب برای لاغری و سلامتی شما بی نهایت مفید خواهد بود. 

ورزش کردن در آب فواید بی نظیری برای بدن دارد. نقش آب در ورزش آن قدر مؤثر است که اگر همان ورزشی را که در خشکی انجام می دهید در آب اجرا کنید، میزان کالری مصرفی و تأثیری که بر بدن شما می گذارد، بسیار متفاوت خواهد بود. برای درک بهتر این موضوع که چرا باید در آب ورزش کنید، بهتر است با ویژگی های منحصر به فرد آب آشنا شوید.

آب تقریباً هیچ جاذبه ای ندارد. شما در آب ۹۰ درصد از وزن بدن خود را رها می کنید و تقریباً به حالت بی وزنی می رسید. این موضوع موجب می شود تا بتوانید حرکات جدیدی را در هنگام ورزش کردن در آب تجربه کنید. از طرف دیگر برای ورزش کردن در آب باید ۱۲ تا ۱۴ درصد مقاومت بیشتری را نسبت به هوا تحمل کنید. نقش آب در ورزش درست مثل نصب کردن وزنه های در اطراف بدن به قدرت عضلانی به شما کمک می کند.

هلدینگ درمپکو با مدیریت دکتر محسن پاسبان  نائب رئیس کمیته بدنسازی در آب ایران و با تدریس استاد عفت لطفی پور رئیس کمیته بدنسازی درآب ایران، با همکاری انجمن بدنسازی و تمرینات قدرتی ایران، اقدام به برگزاری دوره های دانش آفزایی و تربیت مربی در آب نموده است با شرکت در این دوره ها می توانید اصول و مبانی و روشهای علمی طراحی تمرین در آب، بدنسازی در آب، کاربرد تجهیزات و ابزار تمرین در آب را بصورت کامل آموزش ببینید.

برنامه درسی خالی است
آواتار کاربر
(0)
0 نظر
50 دانش آموزان
1 دوره
بنیانگذار انجمن ورزش در آب ایران رئیس کمیته بدنسازی در آب ایران مربی و مدرس بین المللی ورزش در آب

نقد و بررسی‌ها

5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0
0.0
بررسی امتیاز (0 تا 5).

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طراحی تمرین در آب (ویژه سالمندان)”

Main Content